ساندویچ پانل چیست؟

ساندویچ پانل یکی از سازه های ساختمانی پرکاربرد می باشد که نتیجه پیشرفت دانش و تکنولوژی در عرصه مهندسی ساختمان می باشد. ساندویچ پانل که جز مرغوب ترین و به صرفه ترین مصالح ساختمانی آماده می باشد، در حقیقت نوعی سازه پانلی با کاربردهای فراوان و قیمت مناسب می باشد.

به عنوان پوشش های آماده و نمیه آماده ساندویچ پانل ها از دیرباز در صنعت ساختمان سازی مرسوم بوده اند؛ با این تفاوت که ساندویچ پانل های امروزی، به سبک صنعتی و فوق پیشرفته تولید می شوند. این ساندویچ پانل ها، در انواع مختلف و متشکل از لایه های خارجی از جنس ورق های فلزی ( عمدتا فولاد ) و هسته میانی می باشند. هسته انواع پانل ساندویچ ها، دارای خواص دلخواهی همچون عایق صدا، عایق حرارت و … می باشند.

ساختار ساندویچ پانل

ساندویچ پانل ها از دو پوشش فلزی سخت در بخش های خارجی و یک هسته میانی که انواع مختلفی دارد، تشکیل شده است.

ورق هایی که در دو سمت خارجی انواع ساندویچ پانل به کار گرفته می شوند با مقاومت فیزیکی خود، حکم محافظ ساندویچ پانل را دارند. این ورق ها در دو طرف ساندیچ پانل در کنار هسته ساندویچ پانل که در حقیقت یک عایق فشرده است، علاوه بر ایجاد خواص مصالح ساختمانی سنتی، باعث می شوند که ساندویچ پانل ها وزنی سبک تر و مقاوتی بسیار بیشتر از آن ها داشته باشند. انواع هسته های میانی ساندویچ پانل ها نیز دارای کاربردهای فراوانی مانند عایق صوت، گرما، سرما و … می باشند؛ این قابلیت ویژه ساندویچ پانل ها از مهم ترین علت های محبوبیت و به کارگیری وسیع انواع ساندویچ پانل ها در پروژه های مختلف ساخت و ساز می باشد.

مزیت های انواع ساندویچ پانل چیست؟

حضور گسترده انواع ساندویچ پانل در عرصه ساختمان سازی نشانگر اهیمت و ارزش این سازه در مقیاس گسترده می باشد. برخی از مزیت های انواع ساندویچ پانل:

 • استحکام و مقاومت بالای ساندویچ پانل

از مثبت ترین ویژگی های ساختاری و فنی انواع ساندویچ پانل در مقایسه با سایر مصالح ساختمانی مشابه، استحکام و مقاومت بالای انواع ساندویچ پانل  ها می باشد. علاوه بر استحکام و مقاومت بالای ساندویچ پانل ها، مناسب بودن قیمت ساندویچ پانل ها و سبکی آن ها، از اصلی ترین مزایا خرید انواع ساندویچ پانل است.

sandwichpanel-paneldiplomat-1
 • کیفیت متفاوت ساندویچ پانل

پانل ساندویچ ها دارای ویژگی ممتازی نسبت به محصولات مشابه خود می باشند. یکی از ویژگی های برجسته انواع ساندویچ پانل، کیفیت و مقاومت بالای این مصالح ساختمانی در برار خوردگی، پوسیده و مستهلک شدن می باشد.

برای مثال: پانل ساندویچ ها در مقایسه با مصالح چوبی، از آسیب های پوسیدگی، خوردگی توسط حشرات و یا رطوبت در امان می باشند. اجرای ساندویچ پانل ها در مقایسه با پارتیشن های چوبی گزینه ای مناسب تر و البته از لحاظ قیمت و تحویل فوری ساندویچ پانل نیز به صرفه تر خواهد.

همچنین به دلیل مقاومت بالای ساندویچ پانل ها در برابر باد، رطوبت، زنگ زدگی، مواد شیمیایی و … ساندویچ پانل ها مناسب برای استفاده در انواع اقلیم های آب و هوایی و همچنین محیط های صنعتی و غیر صنعتی مختلف می باشند.

 • سبک بودن ساندویچ پانل

ساندویچ پانل، نسبت به سایر مصالح ساختمانی علاوه بر داشتن کیفیت بالاتر، از وزن بسیار سبک تر برخوردار است؛ به گونه ای که انواع ساندویچ پانل، با مصالح ساختمانی دیگر از لحاظ وزن قابل مقایسه نمی باشد.

وزن تمام شده پانل ساندویچ ها در هر متر مربع باتوجه به نوع ساندویچ پانل اجرا شده، بین 10 تا 25 کیلوگرم می باشد که این در مقایسه با مصالح ساختمانی سنتی بسیار پایین تر می باشد.

 • تنوع کم نظیر پانل ساندویچ ها

از بزرگ ترین مشکلاتی که بسیاری از کار فرمایان با اجرای انواع مصالح ساختمانی سنتی دارند، محدودیت و عدم وجود تنوع در آن ها می باشد؛ اما پانل ساندویچ ها با ارائه طیف گسترده ای از انواع طرح ها و رنگ ها پاسخگوی هر سلیقه و مناسب برای انواع پروژه های صنعتی و غیر صنعتی می باشند.

 • پانل ساندویچ و خاصیت عایق

علاوه بر تمام مزیت ها انواع پانل ساندویچ ها، آنچه که خرید ساندویچ پانل را تبدیل به گزینه ای هوشمندانه می کند، ویژگی عایق بودن این محصول ساختمانی نسبت به موارد مشابه خود می باشد. بسته به انواع هسته ساندویچ پانل و قیمت پانل ساندویچ تولیدی، ویژگی ها مرتبط با عایق بودن پانل ساندویچ ها متفاوت می باشد.

علاوه بر قیمت انواع ساندویچ پانل، نوع ساندویچ پانل استفاده شده نیز در ویژگی های مرتبط با عایق بودن آن ها تاثیر دارد.

انواع ساندویچ پانل ها در برابر سرما، گرما، رطبت و صوت عایق بوده و همچنین در برابر نفوذ حشرات موذی و اثرات مضر مواد شیمیایی مقاوم می باشند.

 • ایمنی ساندویچ پانل ها

از ویژگی های مهم ساندویچ پانل های ایمنی بالای آن ها می باشد. یکی از خاص ترین ویژگی ایمنی ساندویچ پانل ها، ضد حریق بودن انواع پانل ساندویچ ها به دلیل مواد خاص به کار گرفته شد در ورق های خارجی و همچنین هسته میانی آن ها می باشد. از دیگر مزیت های ساندویچ پانل ها این است که در صورت ایجاد آتش سوزی هسته ساندویچ پانل پلی یورتان، به دلیل خواص ویژه پلی یورتان شعله ور نمی شود؛ این خاصیت از گسترش آتش جلوگیری می کند.

 • ساندویچ پانل و سرعت بالا

باتوجه به ساختار خاص و طراحی متفاوت انواع ساندویچ پانل در مقایسه با مصالح ساختمانی سنتی، استفاده از پانل های ساندویچی، سرعت ویژه ای به تمام امور ساخت و ساز می بخشد.

تحویل فوری ساندویچ پانل در تهران و سایر شهرستان ها توسط مجموعه پانل دیپلمات، سهولت در حمل و نقل و سرعت بالا نصب و اجرا انواع ساندویچ پانل ها، تماما از مزیت های انواع ساندویچ پانل های تولیدی مجموعه صنعتی پانل دیپلمات محسوب می شوند.

انواع ساندویچ پانل

مواد به کار گرفته شده در ورق های خارجی و هسته میانی ساندویچ پانل ها، روش های تولید متفاوت و کابردهای متنوع ساندویچ پانل، سبب طبقه بندی آن ها به انواع مختلفی از ساندویچ پانل ها شده است. انواع ساندویچ پانل های صنعتی و امروزی به شرح زیر می باشند:

کاربرد انواع ساندویچ پانل چیست؟

باتوجه به ساختار و مزیت های ساندویچ پانل ها و تولید آن ها در انواع مختلف، موارد و کاربردهای فراوانی را می توان برای انواع پانل ساندویچ ها، چه در بخش صنعتی و چه در بخش های غیر صنعتی در نظر گرفت.

از جمله موارد استفاده و کاربرد انواع ساندویچ پانل در بخش های غیر صنعتی:

 • ساخت و اجرا انواع آلاچیق
 • ساخت تابلو و بیلبورد تبلیغاتی
 • ساختمان های پیش ساخته
 • کانکس های ویلایی

از جمله موارد استفاده و کاربرد انواع ساندویچ پانل در بخش های صنعتی:

 • کانکس های نگهبانی
 • اجرای انواع سردخانه
 • سقف کارخانه ها و سوله ها صنعتی
بررسی مشخصات فنی انواع ساندویچ پانل

ویژگی ها و مشخصات فنی ساندویچ پانل ها دارای گزینه های متفاوتی می باشند که در زمان سفارش انواع ساندویچ پانل در تهران و یا شهرستان ها باید به آن ها توجه کرد. برای مثال باتوجه به نیاز و پروژه خود بهترین نوع ممکن پانل ساندویچ را انتخاب و خریداری نمایید. برخی از مشخصات و ویژگی های فنی انواع ساندویچ پانل را به شرح ذیل می باشد:

 • ویژگی ساختاری ساندویچ پانل ها

همانطور که پیش تر توضیح دادیم، انواع ساندویچ پانل ها از 3 لایه تشکل شده اند که دو لایه خارجی از جنس فلز و لایه میانی که با عنوان هسته ساندویچ پانل شناخته می شود دارای خواص و کاربردهای گوناگونی در انواع ساندویچ پانل ها می باشد. همچنین تولید انواع ساندویچ پانل دارای شیوه های گوناگونی می باشد.

 • ضخامت ساندویچ پانل ها

بسته به نوع ساندویچ پانل و نوع پروژه مد نظر برای نصب و اجرا ساندویچ پانل، ضخامت آن متفاوت می باشد. اما به طور کلی بازه 3 الی 25 سانتی متری برای ضخامت پانل ساندویچ های تولیدی در نظر گرفته می شود. این ضخامت بسته به نوع ساندویچ پانل و مشخصات فنی آن متفاوت می باشد.

راهنمای انتخاب ساندویچ پانل

برای خرید ساندویچ پانل و سفارش آن، باتوجه تنوع گسترده در انواع ساندویچ پانل های تولیدی توسط مجموعه صنعتی پانل دیپلمات، پیشنهاد می کنیم پیش از ثبت سفارش پانل سندویچ، نکات مهم برای انتخاب نوع ساندویچ پانل را در قسمت پایین مطالعه و پس از آن با مشاورین مجرب این مجموعه از طریق شماره **** تماس حاصل فرمایید.

نکات مهم جهت خرید ساندویچ پانل پیش از ثبت سفارش:

 • بررسی محیط اجرای پانل ساندویچ

مشخص کردن محیط اجرا و نصب ساندویچ پانل مهم است. موقعیت مکانی محل نصب ساندویچ پانل مانند داخلی یا خارجی بودن محیط و همچنین نوع اقلیم آب و هوایی محل اجرا ساندویچ را مشخص نمایید.

 • دقت در نوع وررق ساندویچ پانل

پس از مشخص کردن ویژگی های محیط اجرا، مناسب با محیط و اقلیم آب و هوایی، نوع ساندویچ پانل خود را نتخاب کنید. در انتخاب و خرید ساندویچ پانل نوع ورق ساندویچ پانل را درنظر بگیرید. برای مثال در محیط های مرطوب از نوعی پانل ساندویچ استفاده کنید که ورق های آن بیشترین مقاومت را در برابر رطوبت دارند. در این زمینه مشاوران مجرب پانل دیپلمات همراه شما خواهند بود.

 • بررسی هسته میانی ساندویچ پانل

هسته میانی یا همان مواد و فومی که ما بین ورق های پانل ساندویچ قرار می گیرند، از مهم ترین عوامل در انتخاب و خرید پانل ساندویچ می باشند. باتوجه به نقش هسته میانی ساندویچ پانل ها در ایجاد عایق، انتخاب ساندویچ پانل هایی که مطابق با برترین استانداردها و گواهینامه ها تولید شده باشند ضروت دارد.

قیمت ساندویچ پانل

در کنار تمام مزیت های فنی و مهندسی انواع ساندویچ پانل ها تولیدی، یکی دیگر از مهم ترین مزیت های ساندویچ پانل ها قیمت مناسب انواع ساندویچ پانل در تهران و سایر شهرهای ایران نسبت به سایر مصالح سنتی مشابه می باشد؛ این تفاوت در قیمت ساندویچ پانل ها، سبب صرفه جویی چشمگیری در هزینه های مرتبط اجرای پروژه های مختلف می شود.

هر یک از انواع ساندویچ پانل ها تولیدی داری ویژگی ها و مشخصات فنی متفاوتی بوده که در قیمت ساندویچ پانل، تاثیر مستقیم دارد. در جدول قیمت ساندویچ پانل زیر، لیستی مدل های مختلف و قیمت روز خرید انواع ساندویچ پانل دیواری، ساندویچ پانل پیچ مخفی، ساندویچ پانل سقفی، ساندویچ پانل پلی استایرن، ساندویچ پانل پلی یورتان، ساندویچ پانل ایکس پی اس، ساندویچ پانل پشم سنگ و همچنین انواع کانکس پیش ساخته ارائه شده است.

لیست قیمت روز خرید ساندویچ پانل
ردیفشرح محصولواحدقیمت ساندویچ پانل / ریالاطلاعات بیشتر 
ازتا
1ساندویچ پانل دیواریمتر مربع مفید1,280,0002,450,000لینگ مربوطهتماس با کارشناس مر بوطه
2ساندویچ پانل پیچ مخفیمتر مربع مفید1,550,0002,150,000لینگ مربوطه
3ساندویچ پانل سقفیمتر مربع مفید1,100,0001,950,000لینگ مربوطهتماس با کارشناس مر بوطه
4ساندویچ پانل پلی استایرنمتر مربع مفید1,280,0002,100,000لینگ مربوطه
5ساندویچ پانل پلی یورتانمتر مربع مفید1,350,0002,450,000لینگ مربوطهتماس با کارشناس مر بوطه
6ساندویچ پانل ایکس پی اسمتر مربع مفید1,550,0001,900,000لینگ مربوطه
7ساندویچ پانل پشم سنگمتر مربع مفید1,650,0003,000,000لینگ مربوطهتماس با کارشناس مر بوطه
8کانکس آمادهمتر مربع مفید80,000,000240,000,000لینگ مربوطه

عوامل موثر در قیمت ساندویچ پانل

باتوجه به کاربردها و ساختار فنی متفاوت انواع ساندویچ پانل، عوامل گوناگونی در قیمت ساندویچ پانل ها تاثیر گذار می باشند. از جمله این عوامل :

 • ضخامت و نوع ورق ساندویچ پانل
 • جنس هسته ساندویچ پانل
 • دانسیته هسته ساندویچ پانل
 • نوع بسته بندی

جهت دریافت اطلاعات لازم در مورد هر یک از انواع ساندویچ پانل می توانید به صفحه اختصاصی هر یک از انواع ساندویچ پانل ها مراجعه و یا با کارشناسان و مشاوران متخصص مجموعه صنعتی پانل دیپلمات تماس حاصل فرمایید.

مراحل ثبت سفارش انواع ساندویچ پانل

مجموعه صنعتی پانل دیپلمات، به واسطه پیشرفته ترین خطوط تولید انواع ساندویچ پانل در ابعاد گوناگون، از بزرگ ترین مجموعه های صنعتی تولید و فروش ساندویچ پانل در تهران و سایر شهر های ایران می باشد.

روش های تولید ساندویچ پانل

برای ساندویچ پانل های امروزی که به طور معمول از دو لایه با ورقه های فلزی ( عمدتا فولاد ) و هسته ای عایق تشکیل می شوند، دو روش تولید مرسوم می باشد:

روش تولید ساندویچ پانل پیوسته ( کانتینیوس )

در روش کانتینیوس، تولید انواع ساندویچ پانل به صورت کاملا اتوماتیک، توسط دستگاه ها و خطوط تولید پیشرفته زیر نظر متخصصین مجرب که صرفا وظیفه بررسی کیفی انواع ساندویچ پانل تولیدی را برعهده دارند، انجام می گردد. در مجموعه صنعتی پانل دیپلمات نیز، تولید انواع ساندویچ پانل به روش فوق پیشرفته پیوسته یا کانتینیوس صورت می پذیرد.

مزیت های تولید ساندویچ پانل با روش کانتینیوس:

 • تولید انواع ساندویچ پانل با بالاترین سرعت
 • تحویل فوری انواع ساندویچ پانل
 • تولید انواع پانل ساندویچ در اندازه های مختلف باتوجه به سفارش مشتری

روش تولید ساندویچ پانل غیر پیوسته ( دیس کانتینیوس )

در روش دیس کانتینیوس یا تولید ساندویچ پانل به صورت غیر پیوسته، ورق فلزی دو سمت ساندویچ پانل به صورت دستی برش خورده و با تولید و یا اتصال هسته ساندویچ پانل به آن، ساندویچ پانل به شکل و فرم نهایی تولید می شود. در صنعت، این روش تحت عنوان روش دستی تولید ساندویچ پانل نیز شناخته می شود.

معایب تولید ساندویچ پانل با روش غیر پیوسته:

 • احتمال بروز خطا در تولید ساندویچ پانل
 • محدودیت نیرو و کاهش سرعت تولید ساندویچ پانل

مجموعه صنعتی پانل دیپلمات علاوه بر تولید انواع ساندویچ پانل توسط پیشرفته ترین خطوط مطابق با معتبرترین گواهینامه های بین المللی، با ایجاد سهولت در مراحل فروش، بارگیری و ارسال انواع ساندویچ پانل در تهران و سایر شهرستان ها، از برترین مجموعه های تولید انواع ساندویچ پانل در سطح ایران می باشد.

  پانل دیپلمات با دو خط تمام اتوماتیک پیوسته (Continuous) با توان تولید روزانه 4000 متر مربع در خدمت مردم ایران زمین.

  آدرس

  کارخانه و دفتر فروش : شهرک صنعتی پرند،انتهای بلوار صنعتگران،بلوار خلیج فارس،نگهبانی شماره3،پلاک15،سوله شماره یک

  تلفن

  021-56418662
  09128909433
  09128904102
  09128904103

  ایمیل

  info@paneldiplomat.com